Gdzie używa się kurtyn do chłodni?


Każdy bardziej specjalistyczny produkt powstaje zwykle w jakimś określonym celu. Kurtyny do mroźni i chłodni, jak można się domyślać, będą radzić sobie z naprawdę trudnymi warunkami, dla których charakterystyczne staną się te skrajnie niskie temperatury, ale co to tak właściwie oznacza? Gdzie taka kurtyna do chłodni rzeczywiście może trafić, by dało się powiedzieć, że wywiązała się ona ze swoich obowiązków? Kto powinien w nią zainwestować, a kto może ją sobie odpuścić, by sięgnąć po bardziej standardowe kurtyny, które będą wykonywane z prostszych i zarazem tańszych materiałów?

Kurtyny do mroźni i chłodni, podobnie jak i praktycznie wszystkie inne kurtyny, są stosowane głównie na halach. Używa się ich w halach, w których pracownicy zajmują się obróbką produktów spożywczych, wymagających od nich pracy w niskich temperaturach. Są to m.in. hale przetwórstwa ryb, mięsa, ale też i owoców i warzyw. Te produkty mogą być obrabiane jedynie w odpowiednio przystosowanych do tego celu halach, w których nie może być zbyt ciepło, albowiem zbyt wysokie temperatury doprowadziłyby do psucia się żywności lub zmieniłyby jej jakość, kolor bądź smak.

Podobne warunki panują jednak także w innych miejscach. Ogólnie rzecz biorąc takie mniejsze chłodnie występują w samych supermarketach, a nawet i mniejszych sklepach spożywczych, a już zwłaszcza w typowych sklepach mięsnych bądź sklepach rybnych. Do takich punktów również powinny trafić specjalistyczne kurtyny PCV. Można oddzielić nimi np. część sprzedażową sklepu od tej części, do której dostęp mają wyłącznie pracownicy. Z mroźniami jest dokładnie tak samo. Jeżeli chce się je wygospodarować w jakimś obiekcie, należy oddzielić je od pozostałej przestrzeni właśnie przy użyciu specjalnych kurtyn.

Oczywiście gdyby tak się nad tym nieco głębiej zastanowić, można by wymyślić jeszcze znacznie więcej ciekawych albo po prostu praktycznych zastosowań dla kurtyn do mroźni i chłodni. Ich szczególne własności same podpowiadają, w jaki miejscu mogłyby się one dobrze odnaleźć.

Kurtyna do chłodni: ekranypcv.pl