Hydroizolacja w łazience


Woda jest życiem. I jest zdrowa. Co więcej, pełni w życiu człowieka też rolę higieniczną. I być może właśnie dlatego mało kto pamięta o tym, że może też szkodzić. A szkodzi, co doskonale widać na przykładzie łazienki
Przymusowy remont łazienki z powodu grzyba? Odpadające ze ściany płytki? Ten scenariusz zna wiele osób. I warto też uświadomić sobie, że we wszystkich tych przypadkach przyczyna jest jedna- wilgoć. A ta pojawia się wszędzie tam, gdzie hydroizolacja łazienki nie jest zrobiona.
Piękna, a zarazem zdrowa łazienka to taka, gdzie nie ma grzyba. To też miejsce, gdzie pod płytkami nie gromadzi się woda. A jak temu zapobiec? Doskonałym sposobem staje się folia w płynie. Powstała z żywicy syntetycznej, jest materiałem, który zasycha, tworząc na powierzchni doskonałą warstwę izolacyjną. Niweluje ona wszelkie możliwe nieszczelności, chroniąc przed przenikaniem wody. Gdy jest zastosowana na podłodze, pod płytką nie ma prawa zbierać się nawet najmniejsza ilość wody. Gdy pokryje się nią ściany, nie wytworzy się na nich ani grzyb, ani żadna pleśń. Mówiąc więc najprościej, folia doskonale chroni elementy architektoniczne, pozwalając im zachować zarówno swój wygląd, jak i właściwości i parametry.

Sprawdź również: folia w płynie