Oświetlenie łazienkowe


Proces wyboru oświetlenia pasującego do Twojej łazienki może być przytłaczający. Lustro, wanna i prysznic wymagają różnych opcji oświetlenia, ogólny wygląd łazienki musi jednak nadal prezentować się stylowo i spójnie.

Zamontowane z boku kinkiety łazienkowe są jedną z najlepszych opcji oświetlenia łazienki. Niezależnie od tego, czy umieścimy jest po obu stronach lustra, czy też zamontujemy na lustrze bezpośrednio, musimy wziąć pod uwagę kilka czynników, m.in. to w jaki sposób będzie padało oświetlenie i cień z nim związany.

Każda łazienka zyska „dodatkową przestrzeń” jeśli użyjemy trzech źródeł światła. Aby zapewnić równomierne rozproszenie światła, wybierz kombinację oświetlenia w postaci żyrandoli, lamp wiszących lub plafonów jako pierwsze źródło, drugie źródło – oświetlenie do zadań specjalnych, takich jak nakładanie makijażu lub golenie – i wreszcie trzecie źródło, lampy łazienkowe, które mają na celu podkreślenie architektonicznych elementów wystroju łazienki.

W zależności od wielkości i stylu łazienki, lampa wisząca lub żyrandol mogą sprawić, że to pomieszczenie będzie wyglądać nowocześnie i z klasą. Odpowiednia oprawa świetlna nada Twojemu wnętrzu blasku oraz będzie stanowiła element dekoracyjny.