Praca w domu? Zadbaj o swój kręgosłup


Od dawna wiadomo, że siedzący tryb życia nie sprzyja naszemu zdrowiu. Wiele godzin spędzonych w pracy negatywnie wpływa na nasz układ krążenia, wzrok, samopoczucie, ale przede wszystkim na układ ruchu. Coraz młodsze osoby uskarżają się na problemy z kręgosłupem. Zaczyna się od dyskomfortu. Niewielkie dolegliwości łatwo zignorować, ale z czasem problemy narastają – pojawia się ból, a w gorszych przypadkach nawet trudności z poruszaniem. Co możemy zrobić, aby uniknąć nieprzyjemności?

Warto przyjrzeć się swojemu miejscu pracy. Coraz częściej zarabiamy bez wychodzenia z domu, ale zapominamy, że i w tym wypadku należy zadbać o wygodę i zdrowie. Kluczowe znaczenie ma nasze miejsce do siedzenia. Wybierajmy wygodne krzesła od producenta. Czasem lepiej zapłacić więcej w zamian za większy komfort. Pamiętajmy, że wizyty u lekarza i fizjoterapeuty także kosztują. Do tego dochodzą ceny badań, zabiegów i leków, więc wybór odpowiedniego mebla jest tak naprawdę inwestycją.
Na co jeszcze warto zwrócić uwagę w sklepie?
Jeżeli nie dysponujemy osobnym gabinetem, na pewno istotna będzie dla nas też kwestia estetyki i funkcjonalności. Wielu producentów ma jednak tak bogatą ofertę, że bez trudu znajdziemy krzesło pasujące do wystroju, a jednocześnie niezajmujące zbyt wiele miejsca.

Oprócz stanowiska pracy znaczenie ma nasze zachowanie. Bez względu na ilość obowiązków, pamiętajmy o chwilach przerwy. Krótka gimnastyka dobrze podziała nie tylko na kręgosłup, ale także krążenie i wzrok. Pozytywne skutki odczuje również nasza psychika.
Wstawajmy z krzesła regularnie, zróbmy chociaż kilka kroków i skłonów. Warto wyrobić sobie w tej kwestii zdrowe nawyki, aby uniknąć bólu i chorób.
Po pracy pamiętajmy zaś o aktywności fizycznej. Nie musimy uprawiać wyczynowo sportu, żeby odczuć rezultaty. Wystarczy zwykły spacer, nawet niezbyt długi. Jak najczęściej wybierajmy też przechadzkę lub rower zamiast samochodu, a zamiast windy – schody.
Czasami niewielkie zmiany mogą zrobić ogromną różnicę, którą odczują nasze kręgosłupy.

Wybór doskonałej jakości krzeseł: stylehome.com.pl